Tok utakmice / Nizozemska - Francuska 0-0

Utakmica se igra na Lajpcig areni, a glavni arbitar bit će Entoni Tejlor

Detalj s utakmice Nizozemska - Francuska - Avaz
+7

prije 7 dana

Fudbalske reprezentacije Nizozemske i Francuske igraju derbi ovog dana u okviru 2. kola grupe D na Evropskom prvenstvu.

Francuzi su u prvom kolu pobijedili Austriju (1:0), dok su Nizozemci poslije preokreta pobijedili Poljsku (2:1).

Utakmica se igra na Lajpcig areni, a glavni arbitar bit će Entoni Tejlor.

Tekstualni prijenos utakmice Nizozemske i Francuske pratite na portalu avaz.ba.

Nizozemska - Francuska 0:0

FT - Gotovo je u Lajpcigu!

90' - Pet minuta će se još igrati.

83' - Ponovo se umrtvila igra.

78' - Loše izveden slobodni udarac Depaja.

73' - Dugo se ovo gledalo, ali ništa od gola na kraju.

70' - VAR poništio gol Nizozemaca. Depaj je šutirao, Manjan brani, a lopta se odbija do Simonsa koji nije bio u ofsajdu i koji je pogodio mrežu. Međutim, Damfris je smetao golmanu Francuske i utjecao je na igru.

68' - Dembele je sada poslije dobrog prodora loše šutirao. Lopta ide preko gola.

65' - Grizman ponovo promašuje veliku šansu! Sjajna akcija Francuza, ali napadač Trikolora je veoma loše zahvatio loptu iako je bio sam i Verbrugen je uspio odbraniti udarac.

63' - Dobar pokušaj Čuamenija nakon kornera, ali udarac glavom odlazi preko gola.

60' - Velika šansa za Francusku! Tiram je prihvatio loptu na 16 metara, ali lopta odlazi pored gola. Veoma slabo drugo poluvrijeme.

57' - Velika šansa za Francuze! Dembele je dobro ubacio loptu u šesnaesterac, ali je Rabio veoma loše šutirao.

55' - Bez akcije u prvih deset minuta drugog dijela.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Lajpcigu!

HT - Gotovo je poluvrijeem.

45' - Još jedna minuta će se igrati.

41' - Grizman je pokušao iz slobodnog udarca, ali pogađa samo živi zid.

36' - Simons je pokušao s 20-ak metara, ali je to bio veoma traljav udarac.

32' - Prvi žuti karton na susretu je dobio Šouten. Oborio je Grizmana u kontri.

28' - Ostao je nekako sam Tiram, ali je šutirao visoko iznad gola.

25' - Veliko zatišje u igri na obje strane nakon eksplozivnih 15 minuta na startu susreta.

16' - Velika šansa za Nizozemsku! Gakpo je usijekao s lijeve strane i šutirao u dalji ugao, ali Manjan je to odbranio.

14' - Velika šansa za Francuze! Odmah sljedeći napad ponovo prilika za Grizmana. Kante je ušao u šesnaesterac i povratnom loptom na 10-ak metara našao Grizmana koji šalje pored gola

14' - Nevjerovatna sramota Francuza! Tiram je proigrao Rabioa, veznjak pronalazi Grizmana u petercu, ali se napadač zbunio i promašio je cijelu loptu pred golom Nizozemske. Verbrugen je već bio savladan....

9' - Bilo je opasno pred golom Francuske. Nizozemci su tražili penal, ali ništa od toga.

4' - Kakva bomba Grizmana! S 25 metara je šutirao, lopta je išla pod prečku, ali je Verbrugen to odbranio.

1' - Odmah u prvoj minuti velika šansa za Nizozemce! Frimpong je pobjegao odbrani, ali Manjan to brani i šalje u korner.

1' - Počeo je derbi grupe D na Lajpcig areni!

20:30 - Dešam je napravio iznenađujući potez, pa je Mbapea zamijenio Čuamenijem u startnoj postavi. Igrat će s napadačem manje, a Francuz, koji je slomio nos, meč počinje s klupe.