Francuska Poljska - Avaz
Mbape - Avaz
+5

prije 3 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola grupe D Evropskog prvenstva.

Sastaju se Francuska i Poljska, te Nizozemska i Austrija. Poljska je već ispala, dok preostale tri ekipe će skoro sigurno igrati osminu finala.

Francuska - Poljska 1:1 (Mbape penal 55' / Levandovski penal 79')

Nizozemska - Austrija 2:3 (Gakpo 47' / Malen autogol 6', Šmid 59', Sabicer 80')

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

88' - Pavel Davidovič je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Žiruom.

80' - GOL! Ludnica na drugoj utakmici, ponovo vodi Austrija, a strijelac je Sabicer.

79' - GOOOOOOOOOL! Levandovski superpreciznim šutem sada matira Manjana.

78' - GOL! Depaj pogađa, Nizozemska je ponovo izjednačila!

76' - Manjan brani šut Levandovskog, ali ponovit će se penal.

75' - Penal za Poljsku!

74' - Gledat će se ovo. Upamekano je bio neoprezan.

74' - Poljaci traže penal, ali sudija pokazuje da se igra nastavi.

61' - Trostruka izmjena u Francuskoj. Kamavinga, Grizman i Žiru mijenjaju Kantea, Rabioa i Barkolu.

59' - GOL! Austrija ponovo vodi. Šmid je strijelac.

55' - GOOOOOOOOOOOOL! Mbape šalje loptu u jednu, a Skorupskog u drugu stranu! Ovo mu je prvi gol na Euru ikada!

54' - Penal za Francusku! Dembele je srušen u šesnaestercu Poljske. Mbape će izvesti jedanaesterac.

49' - Mbape prijeti! Dva brza pokušaja prve zvijezde Francuske, ali nema gola.

47' - GOL! Gakpo pogađa za Nizozemsku. Prema trenutnoj tabeli, Nizozemci su prvi u ovoj grupi.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute nadoknade.

45' - Prilika za Mbapea! Odlična kombinacija Mbapea i Barkole, ali Skorupski zaustavlja prvu zvijezdu Francuske.

44' - Bilo je opasno! Dobra akcija Francuza, Ernandez je ubacio loptu pred gol Poljske, ali Zalevski spašava svoj tim.

34' - Šansa za Poljsku! Levandovski je glavom šutirao, ali otišla je lopta pored gola.

23' - Oslobodili su se Poljaci pritiska. Igraju hrabro, a sada će imati korner nakon što je Upamekano izbacio loptu van igre.

20' - Francuzi su sada preuzeli inicijativu.

15' - Šansa za Poljsku! Urbanski je šutirao, ali pravo u Manjana.

11' - Velika šansa! Teo Ernandez je dobio loptu s desne strane, šutirao je, ali spašava Poljake golman Skorupski.

6' - GOL! Austrija vodi autogolom Malena.

6' - Zjelinski je probao, ali odbranio je to Manjan. Bio je ovo prvi šut u okvir gola na ovoj utakmici.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Pratit ćemo meč Francuska - Poljska, a uporedo ćemo prenositi dešavanja s drugog susreta ove grupe D.

Francuzi i Poljaci igraju na Signal Iduna Parku u Dortmundu, a sudit će im Italijan Marko Guida (Marco). Poznati su i početni sastavi za današnje utakmice.

Francuska: Manjan, Kunde, Upamekano, Saliba, Ernandez, Čuameni, Kante, Rabio, Dembele, Barkola i Mbape.

Poljska: Skorupski, Bednarek, Davidovič, Kivijor, Frnakovski, Moder, Urbanski, Zalevski, Šimanski, Zjelinski i Levandovski.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu će snage odmjeriti Nizozemska i Austrija. Sudija je Ivan Kružliak iz Slovačke.

Nizozemska: Verbruge, Gertruida, De Fraj, Van Dajk, Ake, Reijnders, Šuten, Verman, Malen, Gakpo i Depaj.

Austrija: Penc, Poš, Veber, Lajnhart, Pras, Seivald, Grilič, Vimer, Sabicer, Šmid i Arnautović.