Iznenađujući rasplet grupe D: Austrija ide dalje kao prva, Francuska remizirala s Poljskom

Fudbaleri Francuske su bili veliki favoriti protiv Poljske, ali to nisu uspjeli pokazati na terenu

Francuska Poljska - Avaz
+2

prije 3 dana

Utakmice 3. kola grupe D Evropskog prvenstva ponudile su nam mnogo uzbuđenja.

Fudbaleri Francuske su bili veliki favoriti protiv Poljske, ali to nisu uspjeli pokazati na terenu. Poljaci, iako su već otprije prežaljeni, odigrali su odličnu utakmicu i na kraju remizirali sa super-jakom Francuskom (1:1).

"Trikolori" su poveli u 55. minuti kada je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) iskoristio jedanaesterac. Poslao je loptu u jednu, a golmana Lukaša Skorupskog (Lukasz) u drugu stranu.

Bio je to prvi gol Mbapea na prvenstvima Evrope, a zanimljivo i prvi Francuske na ovom turniru jer je dosad jedini gol u njenu korist bio onaj autogol Austrijanca Vebera (Wober).

Poljska je do izjednačenja došla u 79. minuti nakon što je Robert Levandovski (Lewandowski) matirao Majka Manjana (Mike Maignan) iz ponovljenog penala. Kapiten Poljaka je dva puta šutirao s bijele tačke jer se francuski golman kretao van na golu.

Statistika s meča Francuska - Poljska. Sofascore za Dnevni avaz

Statistika: Francuska - Poljska

U drugoj utakmici ove grupe Austrija je s 3:2 pobijedila selekciju Nizozemske.

Austrija je povela u 6. minuti autogolom Donijela Malena (Donyell). Vodio je tim Austrije nakon prvih 45. minuta igre, a onda je na startu drugog dijela poravnao Kodi Gakpo (Cody).

S utakmice Nizozemska - Austrija. UEFA

Novo vodstvo Austriji donio je Romano Šmid (Schmid) u 59., a stvari na početak je vratio Memfis Depaj (Memphis Depay) u 75. minuti.

Za veliku pobjedu Austrije pogodio je Marsel Sabicer (Marcel Sabitzer) u 80. minuti susreta.

Statistika s utakmice Nizozemska - Austrija. Sofascore za Dnevni avaz

Statistika: Nizozemska - Austrija

Nakon današnjih utakmica, Austrija je osvojila grupu D sa šest bodova.

Francuska je druga s pet, a Nizozemska je ostala na trećoj poziciji s četiri osvojena boda. Poljska se od Eura oprostila s bodom osvojenim protiv "Trikolora".