TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Srbija - Engleska 0:1

Ova utakmica igra se na Veltins Areni u Gelzenkirhenu, a pravdu će dijeliti italijanski sudija Danijele Orsato

S večerašnje utakmice - Avaz
Belingem - Avaz
+9

16.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola grupe C Evropskog prvenstva između selekcija Srbije i Engleske.

Ova utakmica igra se na Veltins Areni u Gelzenkirhenu, a pravdu će dijeliti italijanski sudija Danijele Orsato. Stigli su početni sastavi za koje su se odlučili Dragan Stojković Piksi i Geret Sautgejt (Gareth Southgate).

Srbija - Engleska 0:1 (Belingem 13')

FT - Kraj!

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

86' - Strijelac jedinog gola Džud Belingem ide van igre, mijenja ga Mainu.

82' - Prilika za Srbiju! Vlahović je raspalio po lopti iz teške pozicije, srećom po Pikforda, ovo je išlo po sredini gola. Korner za Srbiju.

77' - Kakva šansa! Bouven je centrirao, Hari Kejn glavom šutirao, a Rajković spašava Srbiju! Odbio je loptu u prečku i ostavio svoj tim u životu!

76' - Promjena i kod Engleza, Bouven je na terenu umjesto Sake.

75' - Drugi žuti karton na ovoj utakmici zaradio je Dušan Tadić.

74' - Pao je ritam utakmice, Englezi bezidejni u nastavku. Sada mijenja ponovo Piksi, Birmančević će igrati na poziciji Živkovića.

69' - Prva izmjena kod reprezentacije "Tri lava". Arnold ustupa svoje mjesto Galageru. Vidio je Sautgejt da njegov tim gubi sredinu terena posljednjih nekoliko minuta.

61' - Piksi pravi dvostruku izmjenu. Jović i Tadić mijenjaju Mitrovića i Lukića.

60' - Srbija traži penal! Mitrović je pao nakon kontakta s Tripijeom, "Orlovi" od Orsata traži da se konsultuje s VAR sobom.

57' - Arnold je sada raspalio s udaljenosti, ali išlo je to pravo u dobro postavljenog Rajkovića.

55' - Već je deset minuta igre u nastavku iza nas. Srbija mnogo bolje stoji na terenu.

50' - Srbija se ne predaje, pokušava kreirati akciju koja bi je dovela do gola i izjednačenja.

46' - Počinje drugo poluvrijeme. Piksi zamijenio Gudelja koji je imao karton, a u igru je poslao Ilića.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45+2' - Korner za Srbiju i posljednja šansa u prvom poluvremenu.

45' - Dvije minute nadoknade.

43' - Izmjena u timu Srbije. Mladenović je zamijenio povrijeđenog Kostića.

39' - Prvi žuti karton na večerašnjem susretu, a zaradio ga je Gudelj.

35' - Period igre u kojem Srbija ima loptu u svom posjedu. "Orlovi" pokušavaju nešto kreirati, ali Englezi su dobro postavljeni u odbrani.

30' - Arnold je imao slobodan udarac iz povoljne pozicije, ali je srećom po Srbiju pogodio samo živi zid.

25' - Bilo je opasno! Voker je probio po desnoj strani, imao je nekoliko saigrača pred golom Srbije, ali je lopta prošla kroz šesnaesterac.

24' - Čarke na terenu. Belingem i Kostić su imali konflikt koji se brzo riješio.

20' - Prvi napad Srbije! Englezi prave prvu grešku, Arnold je izgubio loptu, a Mitrović šutira malo pored gola. Umalo je to kaznio sjajni napadač.

18' - Aleksander Arnold je sada pokušao, ali njegov šut ide daleko pored gola.

13' - GOOOOOL! Džud Belingem pogađa glavom za vodstvo Engleske nakon centaršuta s desne strane. Pukla je odbrana Srbije i Englezi su to kaznili!

9' - Srbija se brani s deset igrača u polju. Pokušat će "Orlovi" odoljeti prvim naletima moćne Engleske, a onda uzvratiti iz tranzicije.

6' - Foden je pokušao zaprijetiti, ali prvi šut na ovoj utakmici ide daleko od gola.

5' - Uvodno ispitivanje snaga. Englezi očekivano imaju loptu u svom posjedu.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri obje ekipe izlaze na teren, slijedi intoniranje himni Engleske i Srbije.

20:40 - Jubileji u reprezentaciji Srbije.

Piksi Stojković će večeras jubilarni 40. put predvoditi Srbiju. S druge strane Dušan Tadić će s klupe čekati priliku da po 109. put zaigra za "Orlove".

20:30 - Novak Đoković poslao poruku fudbalerima Srbije.

- Tu smo da vam pružimo podršku , da vam damo vjetar u leđa, nadamo se pobjedama i da prođemo dalje - glasila je poruka Đokovića s video bima.

Srbija: Rajković, Veljković, Milenković, Pavlović, Milinković-Savić, Gudelj, Lukić, Živković, Kostić, Vlahović i Mitrović.

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Guehi, Tripije, Rajs, Aleksander-Arnold, Saka, Foden, Belingem i Kejn.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi je na jučerašnjoj konferenciji za medije uoči večerašnje utakmice rekao kako će "Orlovi" napasti Englesku.

Ako su mnogi sumnjali uopće u Piksija, sada je pokazao da se nije šalio. Srbija od prve minute protiv Engleske, jednog od glavnih favorita turnira, ide s Vlahovićem i Mitrovićem u vrhu napada.

Podsjetimo, ranije su u okviru grupe C remizirali reprezentacije Danske i Slovenije rezultatom 1:1.