Tok utakmica / Siti - Zvezda 3:1, PSG - Borusija Dortmund 2:0

Pratit ćemo dešavanja i na ostalim terenima

Sa utakmice na Etihadu. AP

19.9.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 1. kola Lige prvaka.

S posebnom pažnjom pratit ćemo dešavanja u Parizu, na utakmici između PSG-a i Borusije Dortmund, te one na Etihadu između Mančester sitija i Crvene zvezde. Uporedo ćemo pratiti i šta se događa na ostalim terenima.

FT - Kraj utakmica.

90+5' - Šok za Atletiko, golman Provedel je dao gol u posljednjim trenucima meča i Lacio se spasio poraza.

76' - GOL! Jakanbaš je udvostručio prednost Nizozemaca.

73' - GOL! Rodri je matirao Glazera, Siti sada ima 3:1 protiv Crvene zvezde.

66' - GOL! Žoao Feliks daje svoj drugi, a peti pogodak za Barcu protiv Antverpa.

60' - GOL! Mančester siti je preokrenuo protiv Zvezde. Pogriješio je golman Zvezde Glazer. Sjajno je branio čuvar mreže Beograđana, ali sada se od junaka transformirao u tragičara.

59' - GOL! Ašraf Hakimi pogađa mrežu Dortmunda. PSG vodi 2:0, a Marokanac nije slavio gol protiv bivše ekipe.

58' - Još jedna odlična intervencija Glazera, spriječio je Halanda da postigne gol.

55' - Voker je zatresao mrežu Zvezde, ali sviran je ofsajd.

54' - Novi gol na Barcelone, sada je pogodio Gavi.

49' - Gol i u Parizu! Kilijan Mbape pogađa iz penala.

48' - GOL na Etihadu! Hulian Alvarez pogađa, Zvezda kapitulirala na startu drugog dijela.

46' - Počelo drugo poluvrijeme na Etihadu.

HT - Poluvrijeme na Etihadu.

45' - GOOOOOOOOOL! Šok na Etihadu, Zvezda je kaznila Siti za sve promašaje. Bukari je matirao Edersona! Kakva kontra Beograđana.

44' - Loša vijest za Gvardiolu, Silva ide van zbog povrede. Doku ga je zamijenio.

42' - Veliki promašaj Fodena! Na pet metara je šutirao glavom, ali pravo u Glazera.

35' - Kakva šansa za Halanda! Norvežanin ovo inače ne promašuje.

34' - Zvezdin Glazer je već sada sakupio pet odbrana.

30' - Promjena rezultata na Olimpiku, Atletiko poveo golom Bariosa.

30' - Glazer spašava Zvezdu nakon pokušaja Akea. Odlična reakcija golmana Beograđana.

29' - Golijada u duelu Šahtara i Porta. Taremi pogađa za 3:1.

26' - Prečka! Haland je zatresao okvir gola koji je saveznik Zvezde!

23' - Barcelona bez problema protiv debitanta Antverpa, na 3:0 je povisio Rafinja. Ipak autogol Batailea.

20' - Bez pravih prilika na Etihadu. Zvezda dobro stoji u odbrani.

19' - Barcelona stiže do drugog gola, a Levandovski je zatresao mrežu Antverpa.

15' - Novi gol u Hamburgu, gdje je Šahtar domaćin evropskih utakmica. Porto ponovo vodi i opet je strijelac Galeno.

13' - Vraća se Šahtar, Kelsi je matirao golmana Porta.

11' - Gol i za Barcelonu, . Žoao Feliks je strijelac!

8' - Siti izvodi već 3. korner.

8' - Prvi pogodak na utakmicama koje su počele u terminu od 21 sat. Porto vodi golom Galena.

5' - Očekivano, pritisak Sitija od prve minute.

1' - Počele su utakmice!

Zvezda svoj evropski put počinje protiv aktuelnog prvaka, a Pep Gvardiola je spremio tešku artiljeriju za prvaka Srbije.

Mančester siti: Ederson, Voker, Diaš, Ake, Gomez, Rodri, Nunješ, Silva, Foden, Alvarez i Haland.

Zvezda: Glazer, Rodić, Dragović, Djiga, Mijailović, Hvang, Stamenić, Mitrović, Ivanić, Bukari i Endiaje.

Poznati su i početni sastavi za duel između PSG-a i Borusije Dortmund.

PSG: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Škrinar, Ernandez, Vitinja, Ugarte, Zaire-Emeri, Dembele, Kolo Muani i Mbape.

Borusija Dortmund: Kobel, Šloterbek, Humels, Zile, Rijerson, sabicer, Džan, Brandt, Volf, Malen i Adejemi.