LIGA PRVAKA

Siti nakon preokreta srušio Zvezdu, rapsodija Barcelone i novi položeni ispit Irfana Peljte

Zvezda povela u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, ali "Građani" demonstrirali silu u nastavku

Sa utakmice na Etihadu - Avaz
+1

19.9.2023

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspjeli napraviti iznenađenje na Etihadu protiv Mančester sitija (3:1).

Prvak Srbije je odolijevao silovitim naletima Mančester sitija u prvom dijelu, a onda u samom finišu došao do prednosti preko Osmana Bukarija.

Na golu Zvezde briljirao je Omri Glazer koji je čudesno zaustavljao šuteve igrača Sitija.

Zvezda je vodila nakon prvih 45 minuta, a onda na startu drugog poluvremena kapitulirala nakon gola Huliana Alvareza (Julian).

Isti igrač je pogodio u 60. minuti, ali je golu prethodila velika greška Glazera. Golman Zvezde je krenuo boksovati loptu, ali je promašio i ona je završila u mreži.

On se tako transformisao od junaka u velikog tragičara utakmice na Etihadu.

Pitanje pobjednika riješio je Rodri u 73. minuti. I ostali susreti su ponudili mnogo uzbuđenja.

PSG je na svom Parku Prinčeva pobijedio Borusiju Dortmund sa 2:0 golovima Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe) i Ašrafa Hakimija (Achraf).

Barcelona je deklasirala debitanta u ovom takmičenja, ekipu belgijsku Antverpa sa 5:0. Dva pogotka dao je Žoao Feliks (Joao Felix), Robert Levandovski (Lewandowski) i Gavi su dodali po jedan, a Bataile je postigao autogol.

Vrijedi istaći i utakmicu iz Roterdama u kojoj je Fejnord sa 2:0 savladao Seltik.

Pravdu na toj utakmici dijelio je najbolji bh. sudija Irfan Peljto koji je imao težak zadatak. Dodijelio je dva isključenja gostima, svirao penal i poništio dva gola domaćinu.

Viđena je i luda završnica u Rimu. Golman Lacija Ivan Provedel je dao gol u 95. minuti i spasio svoj tim poraza od Atletiko Madrida.