Tok utakmice / Španija - Italija 1-0

Detalj s utakmice Španija - Italija - Avaz
+7

20.6.2024

Fudbalske reprezentacije Španije i Italije zatvaraju sedmi dan Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Italija je u prvom kolu grupe B pobijedila Albaniju (2:1), dok je Španija deklasirala Hrvatsku (3:0).

Utakmica se igra na Veltins-areni u Gelzenkirhenu, a glavni sudija je Slovenac Slavko Vinčić.

Tekstualni prijenos utakmice Španija - Italija pratite na portalu avaz.ba.

Španija - Italija 1:0 (Kalafiori a.g. 55')

FT - Gotovo je u Gelzenkirhenu.

90 +2' - Ajoze Perez je imao dvije sjajne prilike, ali obje je propustio jer je bio sebičan. Mogli su Španci i do novog gola.

90' - Igrat će se još četiri minute u Gelzenkirhenu.

86' - Prvi pokušaj ka golu Španije nakon kornera.

85' - Prvi korner za Italijane u 85. minuti utakmice. Ovo je dokaz nadmoći Španaca.

78' - Ojarzabal i Ajoze Perez ulaze umjesto Morate i Nika Vilijamsa.

74' - Pelegrini šutira iz slobodnog udarca, ali odlazi to preko gola.

70' - Sjajan pokušaj Vilijamsa! Kakav je ovo majstor! Ušao je s lijeve strane u šesnaesterac, namjestio se na desnu nogu i šutirao, ali lopta je odsjela na prečki!

69' - Žuti karton za Le Normana.

64' - Retegi i Zakanji umjesto Skamake i Kijeze ulaze kod Italijana.

60' - Nova velika šansa za Špance! Jamal šutira iz mjesta odlazi to malo pored gola.

58' - Kambijaso spašava Italijane! Nakon kornera, Le Norman je šutirao glavom, a ldefanzivac je izbacio loptu s linije.

58' - Ponovo brani Donaruma! Morata je šutirao iz trka, ali po sredini gola.

55' - GOLLL!!! Probija napokon Španija odbranu Italije! Vilijams je sjajno ubacio, a Kalafiori je nesretno loptu zakucao u svoju mrežu.

53' - Ponovo Pedri pokušava, ali Donaruma upisuje petu odbranu na utakmici.

52' - Velika šansa za Španiju. Vilijams je pronašao Kukurelju, lijevi bek povratnom loptom pronašao Pedrija, ali veznjak šutira pored gola.

46' - Kristante je nakon smao 20 sekundi u igri dobio žuti karton. Neoprezno je nagazio Rodrija.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme! Dvije izmjene kod Italije u drugom poluvremenu. Ušli su Kristante i Kambijaso, a izašli Fratesi i Žoržinjo.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Rodri je dobio žuti karton zbog prigovora.

45' - Prvi pokušaj Italijana je došao u 45. minuti. Daleko je ovo otišlo od gola.

41' - Novi udarac Španaca u okvir gola. Ponovo je zaprijetio Fabijan Ruiz, ali ovo je bio lak posao za Donarumu.

38' - Sjajan napad Španaca preko lijeve strane. Vilijamsa je odbrana Italije u posljednji trenutak zaustavila.

30' - Španci dominiraju u Gelzenkirhenu. Postoji samo jedna ekipa na terenu Veltins-arene, Italijane u životu čuva Donaruma.

25' - Velika šansa za Španiju! Kakva bomba Fabijana Ruiza s 25 metara, ali brani to Donaruma krajnjim naporom i šalje loptu u korner.

24' - Kakav prodor Jamala! Pokušavali su ga Italijani rušiti, ali jednostavno je previše izdržljiv. Dodao je do Morate, ali njegov udarac je odbranio Donaruma.

21' - Opasan napad Italijana, njihov prvi. Dimarko je odigrao povratnu loptu s lijeve strane, ali nije uspio pronaći nijednog saigrača.

15' - Donaruma je prvi igrač koji je požutio na susretu zbog prigovora.

10' - Velika šansa za Španiju! Morata je poslao perfektnu loptu, Vilijams se prošunjao pored Di Lorenca i šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

2'- Velika šansa za Španiju na startu! Pedri glavom šutira pod prečku, ali Donaruma brani i šalje loptu u korner.

1' - Počeo derbi grupe B i starih znanaca.