Italijanski arbitar Marko Gvida je glavni sudija na utakmici grupe F

Detalj s utakmice Portugal - Češka - Avaz
+19

18.6.2024

Fudbalska reprezentacija Portugala igra protiv Češke u utakmici 1. kola grupe F na Evropskom prvenstvu.

Utakmica se igra na Lajpcig stadionu, a ovo će ujedno biti i posljednja utakmica 1. kola na Euru.

Italijanski arbitar Marko Gvida je glavni sudija na utakmici grupe F.

Tekstualni prijenos utakmice Portugala i Češke pratite uživo na portalu avaz.ba.

Portugal - Češka 2:1 (Hranač a.g. 69', Konseisao 90+2' / Provod 62')

FT - Gotovo je u Lajpcigu!

90+2' - GOLLL!!!! Čarobne izmjene donijele preokret Portugalcima! Konseisao samo što je ušao pogodio je nakon asistencije Pedra Neta za vodstvo.

87' - VAR je poništio pogodak Žote sada zbog ofsajda Ronalda. Ovo je bilo milimetarski.

81' - Ponovo panika u odbrani Portugala. Souček je šutirao, ali uspijevaju se nekako sačuvati.

78' - Novi pokušaj iz daljine za Portugalce. Šutirao je Vitinja, ali je Stanek fokusiran i šalje loptu pored stative u korner.

72' - Novi pokušaj Silve! Silovito je šutirao, ali je lopta pogodila Staneka, čak se i golman Češke iznenadio.

69' - GOLLL!!!! Kako bizaran autogol Čeha! Golman Stanek je izbacio loptu koju je ubacio Nuno Mendeš, ali je ona pogodila  Hranača i ušetala se u gol.

62' - GOLLL!!!! Napokon su Česi napali i zatresli mrežu Portugala. Lopta se nakon centaršuta odbila do Coufala, on je vraća na 22 metra Provodu koji sjajno pogađa mrežu Košte.

60' - Bernardo Silva ne zna šta radi na terenu trenutno. Kad ne treba šutira, kad treba dodaje... Sada ga je Dalo proigrao i sam je bio šesnaestercu. Umjesto udarca je pokušao pronaći nekoga u sredini, ali to lagano izbijaju Česi.

58' - Ronaldo šutira pored živog zida, ali je to išlo previše po sredini i Stanek to lagano hvata.

57' - Šik neoprezno starta nad Kanselom i dobit će Portugalci slobodni udarac u opasnoj zoni. Češki napadač zaradio je i žuti karton.

55' - Ruben Diaš se izvukao po desnoj strani i uputio možda i najbolji centaršut na ovoj utakmici, ali izbacuju Česi u korner. Nakon kornera Bruno ubacuje, ali opet izbacuju loptu ispred Ronalda.

52' - Bernardo Silva je pokušao zaprijetiti nakon solo prodora, ali odlazi to preko gola.

50' - Ukrali su Česi loptu na centru igrališta, ali Šik je pokušao nešto između centaršuta i udarca i upropastio priliku.

46' - Dalo pokušava s ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi visoko preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. U prvom smo vidjeli vrlo malo od obje ekipe.

HT - Gotovo je najslabije prvo poluvrijeme na Euru.

45' - Igrat će se još minuta.

45' - Novi pokušaj Ronalda! Pokušao je iz okreta, ali je Stanek i dalje bio spreman.

39' - Leao je dobio žuti karton zbog simuliranja. Mogao je proći Součeka i imati sjajnu šansu, ali je odlučio pasti. To čak nije učinio ni u šesnaestercu...

33' - Razbudio se Ronaldo. Petom je proigrao Vitinju, ali veznjaka zaustavljaju u šesnaestercu.

32' - Najbolja šansa u dosadašnjem dijelu susreta. Fernandeš je pronašao Ronalda, ali brani golman Stanek zicer legendarnog napadača. U nastavku akcije zaustavio je i Vitinjin pokušaj van šesnaesterca.

26' - Zamalo! Bruno Fernandeš je pokušao pronaći Leaa, ali krilni napadač je zakasnio na ovu loptu koja je prozujala kroz peterac..

24' - Dobar pokušaj Fernandeša! Dosadilo je čekati veznjaku Portugala, pa je udarcem probao iznenaditi golmana Staneka, ali je dobro reagirao češki čuvar mreže.

19' - Prijete Portugalci golu Češke, ali još uvijek odlijevaju njihovim napadima Česi. Bez velikih šansi.

12' - U uvodu utakmice Portugal kontroliše loptu i posjed, ali još uvijek nisu napravili nijednu stopostotnu šansu.

8' - Prvi opasniji napad Portugala. Leao je ubačajem pronašao Ronalda, ali on glavom šutira daleko od gola.

1' - Počela je utakmica u Lajpcigu!

21:00 - Intonirane su himne i sve je spremno za početak.

20:55 - Igrači su izašli na teren.

Roberto Martinez je izveo najjaču moguću postavu Portugala:

Diogo Košta, Dalo, Pepe, Ruben Diaš, Žoao Kanselo, Bernardo Silva, Bruno Fernandeš, Vitinja, Nuno Mendeš, Rafael Leao i Kristijano Ronaldo.

Ivan Hasek se odlučio za sljedećih 11 na ovom susretu:

Stanek - Krejči, Hranac, Holeš - Dudera, Provod, Souček, Šulc, Coufal - Šik, Kuhta

20:40 - Kristijano Ronaldo ako postigne gol večeras postigne pogodak će postati najstariji strijelac u Historiji evropskih prvenstava.

20:40 - Portugal je favorit na ovom susretu, ali Češka je u prošlosti nekoliko puta pokazala da oni "nisu za baciti".