GRUPA J

Rezultati naše grupe: Portugalci odigrali za BiH, Luksemburg siguran protiv Islanda

Portugal je pobjedom dobro donio našoj selekciji, dok se Luksemburg pobjedom izjednačio sa Slovačkom na drugom mjestu

Portugal: Odigrali za "Zmajeve". AP

8.9.2023

Pored utakmice u Zenici gdje je BiH slavila protiv Lihtenštajna (2:1), odigrane su još dvije utakmice grupe J kvalifikacija za Euro.

Portugal je pobijedio Slovačku u gostima rezultatom 0:1, a ključni momenat se dogodio u 43. minuti kada je Bernardo Silva asistirao Bruni Fernandesu za slavlje Portugalaca na teškom gostovanju.

U drugoj utakmici, Luksemburg je na svom terenu slavio protiv Islanda rezultatom 3:1.

U vodstvo su došli već u 9. minuti kada je Šanot iz penala pogodio, a pitanje pobjednika je riješio Borhes Sančes (Borges Sanches) u 70. minuti. Reprezentativac Islanda Magnuson je u 73. minuti dobio crveni karton i tada je sve već pokazivalo na jedno – pobjedu Luksemburga.

Do kraja su ipak viđena još dva gola. Prvo je Haraldson postigao počasni gol za Island, da bi Sinani postavio konačan rezultat.

Portugal je u našoj grupi i dalje prvi sa 15 bodova, a sada su Slovačka i Luksemburg izjednačeni na diobi druge pozicije, sa po 10 bodova. BiH ima šest bodova, te zauzimamo četvrto mjesto, dok su iza nas Island sa 3 i Lihtenštajn sa 0 bodova.