SERIJA A

Napoli nastavlja pohod ka titulu: Pao i Leće

Napolitanci su upisali novu pobjedu, pa sada imaju 19 bodova više od drugoplasiranog Lacija

Napoli: Nastavlja koračati ka tituli. Screenshot/Twitter

7.4.2023

Lider italijanske Serije A, ekipa Napolija, je, u okviru 29. kola, slavila na gostovanju kod Lećea rezultatom 1:2.

Odlični Napolitanci su poveli u 18. minuti, pošto je nakon kornera lopta došla do južnokorejskog reprezentativca Kim Min-Džeja (Jae), koji ju je proslijedio do kapitena Đovanija Di Lorenca (Giovanni Di Lorenzo), a Italijanu je ostalo samo da je zakuca u mrežu.

Ipak, nije sve išlo tako lagano za goste. Leće je uspio izjednačiti u 52. minuti preko Federika Di Franćeska (Federico Di Francesco), koji je naletio na odbijenu loptu i poslao je u donji lijevi ugao.

Konačni rezultat je postavio, na njegovu žalost, igrač Lećea Antonino Galo (Gallo), koji je pokušao loptu izbiti nakon kornera, ali je uspio prevariti samo svog golmana.

Napoli je tako zakoračio još bliže tituli, pa su sada na 74 osvojena boda u 29 kola, 19 više od drugoplasiranog Lacija.

Leće je 16. na tabeli, ali se ne bi trebali previše zabrinuti, pošto su od Verone, koja je prva ispod crte, udaljeni 8 bodova.