Spektakularan El Clasico: Fenomenalni Messi donio veliku pobjedu Barci

23.4.2017

+1

Na stadionu Santiago Bernabeu večeras su u okviru 33. kola španske Primere igrala najveća klupska utakmica na svijetu, popularni El clasico između Real Madrida i Barcelone.

Na kraju je slavila Barca rezultatom 3:2.

Početak susreta počeo je u dominaciji Reala, koji je krenuo veoma agresivno, a šanse su redom propuštali Bale, Benzema i Ronaldo.

Prva šansa pred golom Reala došla je nakon akcije Suareza i Albe, a bek Blaugrane šutira preko gola.

Real je poveo u 28. minuti kada je Ramos nakon ubačaja Marcela pogodio stativu, a na odbijenu loptu naletio Casemiro koji rutinski pogađa za 1:0.

Slavlje domaćih trajalo je svega pet minuta kada je nakon asistencije Rakitića fenomenalno pogodio Messi.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio igre počeo je u nešto boljoj igri Barce koja je propustila i četiri velike prilike.

Prvo je Alcacer promašio veliku šansu, a nakon toga i veliku šansu za Real propušta i Benzema.

Nekoliko minuta kasnije i Suarez, a kasnije i Pique su promašivali zicere, odnosno Navas je fenomenalno branio.

Barci je posao olakšao i Sergio Ramos koji je dobio crveni karton u 77. minuti nakon brutalnog starta nad Messijem.

Do kraja susreta mogla je Barca do vrha napuniti mrežu Reala, ali sjajni Navas je branio sve.

Kazna za promašaje dolazi u 85. minuti kada je rezervista James Rodrigiuez pogodio za 2:2.

Veliko slavlje Blaugrani donosi Messi u posljednim trenucima utakmice, svojim drugim golom večeras.

Nakon ovog kola Barca je prva sa 75 bodova, Real ima isto toliko, ali Kraljevski klub ima utakmicu manje.

92' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Barca vodi 3:2. Strijelac je Messi.

Trenutak kada je Messi pogodio za veliku pobjedu

90' Igra se sudijska nadoknada na Santiago Bernabeu. I dalje je 2:2.

85' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL James Rodriguez donosi Realu izjednačenje. Sjajna akcija Marcela i Rodrigueza, a kolumbijski reprezentativac rutinski je savladao Ter Stegena.

;lk89oi by munibdurguti01

80' Nevjerovatan promašaj Piquea, koji je sada bio oči u oči sa Navasom, ali golman Reala još jednom spašava Kraljevski klub. Kakav promašaj defanzivca Barce.

77' Crveni karton za Sergia Ramosa, koji je sada pogibeljno startao nad Leo Messijem.

73' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vodi Barcelona 2:1 na Santiago Bernabeu, a strijelac je bio Ivan Rakitić. Bio je ovo njegov sedmi gol u sezoni. Kakav gol hrvatskog reprezentativca.

IR by fotlive

72' Fenomenalna odbrana Ter Stegena koji je sada skinuo zicer Asensiju. I dalje je 1:1

68' Kakva sada šansa za Barcelonu. Iniesta je fenomenalno pronašao Suareza koji iz neposredne blizine, ali nestvarno je odbranio Navas. Kakva šansa za Barcu...

66' Lijep pokušaj škaricama Cristiana Ronalda, ali ostalo je 1:1.

59' Još jedna stopostotna prilika za Barcu, nakon kornera Rakitića, Pique je bio najviši, sjajno šutirao, ali njegov udarac još bolje brani Navas. Bolja igra Barce u ovim trenucima.

55' Stopostotna šansa za Barcelonu, ali udarac Alcacera odbranio je sjajnu Navas.

53' Još jedna dobra šansa za Real Madrid, ali udarac glavom Benzeme odlično brani Ter Stegen. Treba izdvojiti kako je Real Madrid u dosadašnjem toku utakmice imao čak 9 udaraca u okvir gola, dok Barca samo jedan.

48' Odličan udarac Kroosa, ali još bolje brani Ter Stegen. Nešto bolja igra Reala na početku drugog poluvremena.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Real Madrid - Barceona.

Kraj prvog poluvremena na Santiago Bernabeu. Rezultat nakon prvog dijela je 1:1.

Poveo je Real golom Casemira u 28. minuti, a izjednačenje Barci donio je Messi u 33. minuti susreta

43' Sjajna akcija Barce, ali nakon dodavanja Suareza Alba je loše šutirao. Ostalo je 1:1.

40' Dobra šansa za Messija, ali njegov udarac sa vrha šesnaesterca odlazi malo pored gola.

38' Prva izmjena na utakmici. Umjesto nedovoljno oporavljenog Balea u igri je sada Asensio.

33' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Ekspresno izjednačenje Barcelone, a strijelac je bio na maestralan način Leo Messi, koji je nanizao dva igrača Reala i rutinski savladao Navasa. Sada je 1:1. Bio je ovo 30. gol u sezoni za sjajnog Messija.

28' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vodi Real Madrid 1:0, a strijelac je Casemiro. Nakon prvog kornera na utakmici, ponovo je Ramos bio u glavnoj ulozi. Pogodio je stativu, a na odbijenu loptu naletio je Casemiro koji je poslao loptu u praznu mrežu.

20' Sjajna utakmica na Santiago Bernabeu. Sada je šansu imao opet Ronaldo, ali opet dobro brani Ter Stegen.

18' Dobra šansa za Benzemu, ali njegov udarac brani Ter Stegen. U nastavku akcije Barca je došla u gol šansu, ali nakon kombinacije Alcacera i Suareza, urugvajski napadač šutirao je pored gola. I dalje je 0:0.

AFP

10' Odlična šansa za Barcu. Nakon dodavanja Albe, dobro je šutirao Suarez, ali lopta odlazi malo pored desne stative.

6' Bolji Real na samom početku utakmice. Prvi udarac u okvir gola uputio je Ronaldo, ali dobro brani Ter Stegen.

2' Prva opasna situacija pred golom Barce. Ronaldo je tražio penal nakon starta Umtitija, ali glavni sudija samo je pokazao da se igra nastavi.

1' Počela je drugi ovogodišnji El Clasico na Santiago Bernabeu.

Na stadionu Santiago Bernabeu večeras se igra najveća klupska utakmica na svijetu, popularni El clasico između Real Madrida i Barcelone.

Naime, u okviru 33. kola španske Primere pred 80 hiljada sretnika koji će se večeras naći na Santiago Bernabeu i preko milijarde koji će ovaj duel pratiti putem malih ekrana, u kojoj će domaći Real imati prvu meč loptu u borbi za titulu i gostujuća uzdrmana Barca, koja bi eventualnom pobjedom u potpunosti se vratila u borbu za titulu i tako spasila sezonu.

U dosadašnje 232 utakmice ova dva tima Real Madrid je uspješniji, jer je zabilježio 93 pobjede, dok Barca ima 90.

Podsjećamo, u prvom dijelu sezone Barca i Real su na Nou Campu odigrali 1:1.

Kada je u pitanju večerašnji susret, Barca će na teren istrčati bez Neymara koji je suspendovan, a zamijenit će ga Paco Alcacer.

S druge strane, kod Reala postojale su dvojbe oko nastupa Garetha Balea, ali i one su riješene nekoliko sati prije početka utakmice, te će velški napadač naći svoje mjesto u početnom sastavu Kraljevskog kluba.

Sastavi:

Real Madrid: Keylor Navas, Dani Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Gareth Bale, Cristiano Ronaldo i Benzema.

Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba, Rakitic, Busquets, Iniesta, Luis Suárez, Messi i Paco Alcácer.