Nadal ispao u prvoj rundi Rolan Garosa, Zverev ga dobio bez mnogo problema

Platforma X

Di. R.

27.5.2024

Rafael Nadal je doživio poraz u prvoj rundi Rolan Garosa od Aleksandra Zvereva (Alexander) rezultatom 3:0 u setovima.

Zverev je prvi set dobio bez većih problema rezultatom 6:3 u gemovima, dok je drugi set donio nešto više borbe.

U drugom setu je viđen taj brejk koji je Zverev uspio riješiti u svoju korist 7:6 (7:5).

Treći set je završen rezultatom 6:3 u gemovima, i to je značilo ubjedljivu pobjedu za Aleksandra Zvereva.

Nadal nije mogao da pronađe karakterističan ritam pa je tako ispao već u prvoj rundi Rolan Garosa.

Rafa se trenutno nalazi na 275. poziciji ATP liste najboljih tenisera na svijetu, dok je Zverev na četvrtom mjestu iste liste.