Italija Hrvatska - Avaz
Hrvatska Italija - Avaz
+6

prije 3 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola grupne faze Evropskog prvenstva između Hrvatske i Italije.

"Vatrenima" za prolaz dalje igra samo pobjeda, dok aktuelnim prvacima Evrope Italijanima odgovara i remi.

Hrvatska - Italija 1:1 (Modrić 55' / Zakanji 90+8')

Albanija - Španija 0:1 (Tores 13')

FT - Kraj!

90+8' - GOL! Zakanji pogađa u posljednjim sekundima. Šokirani su hrvatski igrači.

90+5' - Kraj utakmice Albanija - Španija. Pobjeda "Crvene furije" rezultatom 1:0.

90+3' - Kalafiori ide u bilježnicu sudije Mekelija. Srušio je Juranovića i prekinuo potencijalnu kontru Hrvatske.

90+2' - Novi korner za Italiju nakon što je Brozović izblokirao Skamaku.

90+1' - Brozović je požutio nakon jednog prekršaja na sredini terena.

90' - Osam minuta sudijske nadoknade.

89' - Sami finiš utakmice u Lajpcigu, a Dalić pravi posljednju izmjenu. Zatvara prilaze svom golu i umjesto Kramarića na teren šalje Juranovića.

87' - Bilo je opasno! Italijani su pleli mrežu oko šesnaesterca Hrvatske, na kraju Kijeza s desne strane šalje loptu pred gol Hrvatske, ali kasni Skamaka.

81' -  Spaleti mijenja Žoržinja i Darmijana, a na terenu su Fađioli i Zakanji.

80' - Umorio se Modrić i ide van igre, a mijenja ga Majer.

75' - Ponovo mijenja Spaleti. Šalje Skamaku u vrh napada umjesto Raspadorija.

73' - Ivanušec je zaradio žuti karton u hrvatskom timu, koji se u ovim trenucima brani.

72' - Raspadori je imao priliku iz dobre pozicije, ali šut iz slobodnog udarca ide samo u korner. Deseti za Italiju.

69' - Italija napada, a Dalić ponovo mijenja. Perišić je u igri umjesto Sučića, a Kovačić je ustupio mjesto Ivanušecu.

64' - Italija sada napada, "Azuri" će imati priliku ugroziti gol Livakovića iz novog kornera.

60' - Modrić je dobio javnu opomenu nakon prekršaja na sredini terena.

Ovako sada izgleda tabela u grupi B. Screenshot

57' - Mijenja Spaleti. Dimarko ide van igre, a umjesto njega je na terenu Kijeza.

55' - GOOOOOOOOOOOL! Hrvatska vodi, Luka Modrić je strijelac! Budimir je šutirao glavom, Donaruma je to odbio, a na loptu natrčava Luka Modrić i šalje je u mrežu!

Donaruma odbranio penal Modriću. UEFA

54' - Donaruma brani penal Modriću!

52' - Penal za Hrvatsku nakon igranja rukom u šesnaestercu Fratezija nakon šuta Kramarića! Modrić će ga izvesti.

47' - Propala je akcija Hrvatske koja je obećavala. Gvardiol je presjekao loptu, istrčao u napad, ali je na kraju Stanišić loše centrirao.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - I jedan i drugi selektor su mijenjali na odmoru. Kod Hrvata je Budimir zamijenio Pašalić, dok je Fratezi u igri umjesto Pelegrinija u italijanskom sastavu.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Minut nadoknade u prvom dijelu.

40' - Miran ritam utakmice u ovim trenucima. Bližimo se kraju prvog dijela.

35' - Pelegrini je sada zaprijetio, ali siguran je Dominik Livaković.

27' - Livaković spašava Hrvatsku! Barela je centrirao loptu na glavu Bastonija, ali golman "Vatrenih" izvrsno brani!

26' - Italija dolazi do četvrtog kornera nakon što Livaković nije uspio iskontrolisati loptu. Prethodno je hrvatski golman odlično intervenisao i istrčao i spasio svoj tim.

24' - Prvi žuti karton zaradio je Sučić.

23' - Period igre koji pripada "Azurima". Hrvatska im je prepustila loptu.

21' - Velika šansa za Italiju! Retegi je nadskočio Gvardiola, šutirao glavom nakon centaršuta Dimarka s lijeve strane, a lopta ide pored gola. Bit će korner za "Azure".

19' - Italijani su se oslobodili uvodnog pritiska Hrvatske. Sada oni imaju loptu više u svom posjedu.

13' - GOL! Španija vodi protiv Albanije golom Ferana Toresa.

11' - Slab pokušaj Pelegrinija nakon centaršuta Dimarka s lijeve strane.

8' - Bilo je opasno! Di Lorenzo je imao mnogo prostora na desnoj strani, uputio je opasan centaršut, ali očistio je to Pongračić.

5' - Prva šansa na utakmici! Sučić je raspalio s nekih 20-ak metara, lopta je išla pod samu prečku, ali odbranio je to Donaruma.

3' - Hrvatska ima loptu u svom posjedu. Tu je snaga Hrvatske koja ima zaista moćan vezni red, uprkos nešto lošijoj trenutnoj formi trojke Modrić - Brozović - Kovačić.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Igrači Hrvatske i Italije izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:40 - U drugom susretu se sastaju Španija i Albanija. Španci imaju šest, a Albanci samo bod nakon dva odigrana meča.

20:30 - Hrvatska ima dobar omjer protiv "Azura".

Hrvatska i Italija do sada su se sastajali devet puta. "Vatreni" su dobili tri puta, u pet navrata je bilo neriješeno, a Italija je naše zapadne komšije savladala samo davne 1942. godine.

Nema sumnje da nas očekuje jedna neizvjesna utakmica u Lajpcigu, a kako i ne bi, ulog je veliki - prolazak u narednu rundu.

Utakmica se igra u Lajpcigu, a sudit će je Deni Mekeli (Danny Mekkelie) iz Nizozemske. Stigli su i početni sastavi.

Dalić je napravio četiri promjene u odnosu na tim koji je igrao protiv Albanije.

Stanišić se vratio na poziciju desnog beka umjesto Juranovića, a Pongračić je zamijenio Perišića pa će se Gvardiol preseliti na mjesto lijevog beka. Mario Pašalić igra od prve minute prije Majera, a Sučić prije Petkovića.

Hrvatska: Livaković, Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol, Kovačić, Brozović, Modrić, Mario Pašalić, Kramarić i Sučić.

Italija: Donaruma, Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Darmijan, Barela, Žoržinjo, Raspadori, Pelegrini, Dimarko i Retegui.