Detalj s utakmice Hrvatska - Albanija - Avaz
Albanija - Hrvatska - Avaz
+11

19.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe B na Evropskom prvenstvu između Hrvatske i Albanije.

Hrvatska - Albanija 2:2 (Kramarić 74', Đasula autogol 76' / Laci 11', Đasula 90+5')

FT - Kraj!

90+5' - GOOOOOOOOOL! Šok za Hrvatsku, Albanija dolazi do izjednačenja, Đasula je strijelac!

90+3' - Bilo je opasno! Albanija je napala, a nekako se Hrvatska spasila!

90' - Pet minuta sudijske nadoknade.

88' - Modrić prijeti! Raspalio je kapiten Hrvatske s nekih 20-ak metara, ali otišlo je to pored stative.

84' - Dvostruka izmjena kod Hrvatske. Baturina i Sosa su zamijenili Perišića i Kramarića. Kod Albanaca je na terenu Hoxha.

82' - Albanci su u šoku nakon ovog preokreta. Hisaj je sada požutio.

76' - GOOOOOOOOOL! Budimir je uposlio Sučića, ovaj šutirao, a lopta od rezerviste Đasule ide u mrežu.

75' - Velika šansa! Pašalić se spetljao i upropastio dobru priliku za pogodak.

74' - GOOOOOOOOOOL! Hrvatska dolazi do izjednačenja, a pogodio je Andrej Kramarić nakon lijepe akcije "Vatrenih". Lijepo je pogledao gdje se nalazi Strakoša i poslao loptu u mrežu.

72' - Đasula mijenja Lazićija u albanskom timu.

69' - Dalić mijenja napadače. Petković ustupa svoje mjesto Budimiru.

69' - Prilika za Hrvatsku! Pašalić je šutirao nakon centaršuta Perišića, ali je loše zahvatio loptu iz teške pozicije.

67' - Albani je sada bio u brzom kontranapadu Albanaca, ali njegov šut ide pored gola.

63' - Mijenja Silvinjo. Seferi je zamijenio Asanija u ekipi Albanije.

57' - Pokušao je Petković glavom iz šesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola.

53' - Velika šansa za Kovačića! Šutirao je hrvatski veznjak, ali ponovo brani Strakoša.

50' - Prva prva šansa za Hrvate! Sučić je šutirao, ali Strakoša je dobro postavljen. U nastavku akcije pokušao je i Pašalić, ali lopta ide preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme! Majer i Brozović su izašli, a ušli su Mario Pašalić i Sučić.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+2' - Dobar napad hrvatske, ali prije Kramarićevog udarca glavom iz peterca sudija je svirao faul u napadu.

45+1' - Nova dobra reakcija Livakovića! Manaj je šutirao glavom, ali je hrvatski golman uspio odbraniti.

43' - Majer je imao situaciju, ali je glavom loše šutirao.

38' - Pokušaj Brozovića s 30 metara, ali to je veoma slabo.

30' - Livaković spašava Hrvate! Modrić je izgubio loptu, Manaj ju je presijekao, a Aslanijev udarac iz blizine uspio je odbraniti golman Hrvatske.

29' - Dobar pokušaj Hisaja! Iz drugog plana se ubacio i šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

26'- Dobar centaršut za Petkovića, ali nije mogao napadač doći do lopte.

20' - Najkonkretniji napad Hrvata u dosadašnjem dijelu! Pokušao je Brozović sa 18 metara, ali odlazi lopta pored gola.

15' - Preopasni su Albanci! Sada je Bajrami ušao u sredinu s lijeve strane i šutirao u bliži ugao, ali Livaković brani.

11'- GOLLLL!!!! Laci pogađa za Albaniju! Sjajan centaršut je dočekao Čazim Laci i dovoljno glavom skrenuo loptu da prevari Livakovića!

8' - Početno odmjeravanje snaga u Hamburgu pripada Hrvatima, koji drže posjed lopte, ali još uvijek nema ozbiljnih prilika.

5' - Hrvati će imati prvi korner na utakmici, ali ništa se nije izrodilo iz te akcije.

1' - Počeo je ključni meč za "Vatrene" na Euru.

14:05 - Obje ekipe su zabilježile poraze u prvim susretima - Albanija od Italije nakon preokreta (2:1) i Hrvatska od Španije s rezultatom 3:0.

Ovo je "grupa smrti" u kojoj se otpočetka Albaniji dodijelio status autsajdera, dok je Hrvatska viđena u borbi za prolaz dalje.

14:00 - "Vatrenim" je potreban dobar rezultat protiv Albanije kako bi  pred posljednji susret u grupi, a igrat će ga protiv Italije u ponedjeljak, bila u šansi za prolazak u osminu finala.

Stigli su početni sastavi za koje su se odlučili selektori Zlatko Dalić i Silvinjo (Sylvinho).

Hrvatska: Livaković, Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić, Modrić, Brozović, Kovačić, Majer, Kramarić i Petković.

Dalić je napravio tri velike promjene. Juranović igra umjesto Stanišića, Perišić je na lijevom beku umjesto Pogrančića, a Gvardiol će na poziciju stopera. I Petković je u vrhu napada umjesto Budimira.

Albanija: Strakoša, Hisaj, Ismajili, Ajeti, Mitaj, Aslani, Laci, Ramadani, Asani, Broja i Bajrami.

Utakmicu na Volksparkstadion u Hamburgu sudi Francuz Fransoa Leteksje (Francois Letexier).