TRIJUMF "ORLOVA"

Dres Ibrahimoviću i "trica" Šveđanima: Sjajna uvertira Srbije pred Evropsko prvenstvo

S današnje utakmice. FSS

8.6.2024

Fudbalska reprezentacija Srbije uvjerljivo je slavila na gostovanju kod Švedske uoči nastupa na Evropskom prvenstvu (3:0).

"Orlovi" su bili bolji rivali i zasluženo su slavili. Šveđane je na Friends Areni načeo Sergej Milinković Savić koji je u 18. minuti iskoristio centaršut Andrije Živkovića.

Imali su Šveđani nekoliko šansi koje nisu iskoristili, a kako to obično i biva, stigla je kazna. Igrao se 60. minut kada je Aleksandar Mitrović povisio na 2:0.

Deset minuta kasnije Dušan Tadić je zatresao mrežu švedskog gola za konačnih 3:0.

Srbija svoj put na Evropskom prvenstvu kreće 16. juna utakmicom protiv Engleske u grupi u kojoj su još Danska i Slovenija.

Inače, predsjednik Fudbalskog saveza Srbije Dragan Džajić uručio je dres legendarnom Zlatanu Ibrahimoviću.