LEGENDA KLUBA IZ GRACA

Na godišnjicu smrti Ivice Osima: "Njegov" Šturm osvojio Kup Austrije, slavlje za Gazibegovića

Ovo je drugi put uzastopno da Šturm osvaja Kup Austrije, a ove sezone juri i titulu u Bundesligi

S utakmice finala Kupa Austrije - Avaz
+1

1.5.2024

Fudbalski reprezentativac BiH Jusuf Gazibegović osvojio je Kup Austrije sa svojim Šturmom.

Gazibegović i društvo su finalu Kupa odigranom u Klagenfurtu pobijedili bečki Rapid rezultatom 2:1. Simbolično, Šturm je osvojio trofej na drugu godišnjicu smrti legendarnog Ivice Osima koji je ostavio dubok trag u Gracu.

Međutim, nije sve bilo glatko za Gracere. Rapid je vodio na poluvremenu nakon pogotka Seidla u 43. minuti. Šturm je od starta drugog dijela napao, a nagrada je stigla već u 50. minuti kada je jednu loptu Kverfeld skrenuo u vlastitu mrežu.

Do preokreta i pobjede Šturm je došao u 81. minuti, kada je pogodio slovenski internacionalac Toni Horvat.

Ovo je drugi put uzastopno da Šturm osvaja Kup Austrije. Prije toga su još šest puta osvajali ovo takmičenje. Nakon zlatne ere s Ivicom Osimom - poslije tri Kupa u periodu 85. do 99., Sturm je podizao ovaj trofej još 2010., 2018. i 2013. godine.

Šturm ove sezone juri i prvu titulu prvaka Austrije nakon 13 godina čekanja. Tri kola do kraja sezone ima tri boda prednosti u odnosu na Salzburg.

Što se tiče Gazibegovića, on je ove sezone odigrao 43 utakmice za Šturm i dao je dva gola uz sedam asistencija.