EVROPA LIGA

Pirova pobjeda Liverpula u Italiji: Kolašinac i Atalanta ostvarili veliki uspjeh

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je odigrao cijelu utakmicu za svoju Atalantu

S utakmice u Italiji - Avaz

18.4.2024

Fudbaleri Liverpula nisu uspjeli napraviti čudo, te su u Italiji u okviru revanša četvrtfinala Evropa lige ostvarili pirovu pobjedu protiv Atalante (1:0).

Podsjetimo, italijanski tim je u prvom susretu na Enfildu slavio s 3:0 i zahvaljujući tom trijumfu prošao dalje.

Liverpul je do večerašnje pobjede došao pogotkom Mohameda Salaha u 7. minuti susreta, kada je Egipćanin bio siguran izvođač penala.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je odigrao cijelu utakmicu za svoju Atalantu.

Osim Atalante, polufinale su izborili Roma koja je u revanšu pobijedila s 2:1, te s ukupnih 3:1 izbacila Milan, te Bajer Leverkuzen.

"Apotekari" su se ponovo spasili poraza, za koji ne znaju ove sezone i remizirali s Vest Hamom (1:1), te prošli dalje zahvaljujući pobjedi u prvom meču (2:0).

Susret Marseja i Benfike je otišao u produžetak, jer je francuski tim nakon 90 minuta igre imao vodstvo od 1:0 i tako nadoknadio zaostatak iz prvog duela (1:2).