Liverpul pobijedio Šefild i nastavio potjeru za Arsenalom, Ahmedhodžić bio kapiten

"Redsi" su na 2. mjestu sa 34 boda, imaju dva manje od vodećih "Topnika"

Ahmedhodžić: U duelu sa Keleherom. AP

6.12.2023

Fudbaleri Liverpula upisali su gostujuću pobjedu protiv Šefilda u 15. kolu engleske Premijer lige rezultatom 2:0.

"Redsi" su opravdali ulogu velikog favorita i došli do zasluženog trijumfa. Do vodstva ih je doveo Virdžil Van Dajk (Virgil van Dijk) koji je u 37. minuti iskoristio asistenciju Trent Aleksander-Arnolda (Alexander-Arnold).

Kada se činilo da će susret na Bramal lejnu završiti sa samo jednim pogotkom, mađarski veznjak Dominik Sobolaj (Szoboszlai) je pogodio u 94. minuti.

Zanimljivo da je reprezentativac BiH Anel Ahmedhodžić na ovoj utakmici nosio kapitensku traku u svom Šefildu.

Liverpul je ovom pobjedom nastavio potjeru za vodećim Arsenalom. "Redsi" su na 2. mjestu sa 34 boda, imaju dva manje od vodećeg Arsenala.

Inače, večeras su odigrana još tri susreta 15. kola Premijer lige u Engleskoj, ovo su rezultati:

Brajton - Brentford 2:1

Kristal Palas - Bornmut 0:2

Fulam - Notingem Forest 5:0.