Mnogo šansi i samo dva gola u duelu Tuzla Cityja i Veleža

"Rođeni" su mogli do punog plijena, ali Džafić nije uspio u namjeri da lobuje Fejzića

Sa utakmice na Tušnju - Avaz
+8

23.10.2023

Tuzla City i Velež remizirali su u posljednjoj utakmici 11. kola Premijer lige BiH sa 1:1.

"Rođeni" su dobro otvorili susret na Tušnju. Već u 3. minuti je zaprijetio Dino Halilović, a u 7. isti igrač pogađa stativu. Šansu je imao i Đorđi Gulijašvili (Giorgi Guliashvili), a kako to obično biva, za promašaje je stigla kazna.

Alen Mašović je u 18. minuti presjekao kratko dodavanje fudbalera Veleža, te savladao Osmana Hadžikića za vodstvo Tuzla Cityja.

Do odlaska na odmor bila je po jedna prilika na obje strane, ali Mehanović i Gulijašvili se nisu upisali u strijelce. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za Tuzlake, a Velež je do izjednačenja stigao u 74. minuti.

Ante Oreč je dobro prošao i centrirao za Nermina Haskića koji trese mrežu Tuzla Cityja.

Velež je deset minuta kasnije mogao i do preokreta. Adnan Džafić je izašao sam pred Nevresa Fejzića, pokušao je lobovati golmana Tuzla Cityja, ali je to uradio loše i propala je izgledna šansa.

Tuzlaci su susret završili sa igračem manje jer je u 93. minuti pocrvenio Mustafa Šukilović.

Tuzla City u narednom kolu dočekuje GOŠK, dok će Velež na megdan Zvijezdi 09.