Sa utakmice na Koševu - Avaz
+3

16.9.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos 7. kola Premijer lige BiH koji se igra na Koševu između Sarajeva i Zrinjskog.

Ove dvije ekipe prema mišljenju mnogih su dva najozbiljnija kandidata za titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Sarajevo - Zrinjski 1:0 (Oliveira 90')

FT - Kraj utakmice.

90' - Pet minuta nadoknade.

90' - GOOOOOOOOL! Renan Oliveira je pogodio iz penala. Marić je pročitao namjeru Brazilca, ali bio je ovo snažan i precizan udarac.

88' - Penal za Sarajevo! Penjaranda ga je izborio!

87' - Žuti karton za Kerima Memiju.

85' - Rožman je na teren poslao Vrančića, a mjesto mu je ustupio Mustafić.

76' - I jedan i drugi trener prave izmjene u finišu meča. Čataković u igri umjesto Avramovskog kod Sarajeva, a kod Zrinjskog su Malekinušić, Jukić i Ramić zamijenili Sabljića, Tičinovića i Ivančića.

74' - Prva izmjena kod gostiju. Zlomislić mijenja Čanađiju.

72' - Bilbija je pokušao, prvi šut "Plemića" u okvir gola.

70' - Penjaranda je zaprijetio sa distance, ali odbranio je to Marić.

+4

66' - Tičinović je sada zaprijetio, ali ide to pored gola. "Plemići" još bez pokušaja u okvir.

64' - Anđušić i Penjaranda su zamijenili Hasića i Ziljkića u redovima domaćeg tima.

61' - Bakljada navijača Sarajeva, kratki prekid susreta dok se dim ne raziđe.

55' - Mnogo manje uzbuđenja u drugom poluvremenu.

50' - Čekamo na prilike u nastavku. Zanimljiv podatak, Zrinjski nakon 50 minuta nema udarac u okvir gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Sa utakmice na Koševu. N. Šaljić

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

42' - Drugi žuti karton na ovoj utakmici, a prvi za domaće dobio je Mustafić.

34' - Ivančić je zaradio žuti karton.

32' - Novo uzbuđenje pred golom domaćih. Ćužeu se lopta odbila na oko 11 metara od gola, ali je Đuričković uklizao u odsudnom momentu.

29' - Hasić prijeti! Raspalio je po lopti, ali odbranio je to golman gostiju.

28' - Nova velika šansa! Ziljkić je majstorski proigrao Renana Oliveiru koji je izbio oči u oči sa golmanom Zrinjskog. Brazilac je bio poprilično iskosa i nije uspio matirati Marića.

27' - Hasić je pokušao pronaći nekog od svojih saigrača nakon kornera, ali reaguje odbrana Zrinjskog.

20' - Domaći imaju veliku podršku svojih navijača na ovoj utakmici.

Bakljada Hordi zla. N. Šaljić

16' - Hasić se sada odvažio na pokušaj sa udaljenosti, ali otišlo je to pored gola. Dobru utakmicu gledamo.

15' - Prečka! Sabljić je sada glavom šutirao i pogodio okvir ola Sarajeva!

12' - Nova šansa za Sarajevo! Lijepa akcija domaćih, na kraju je Mustafić loše šutirao.

10' - Beganović je nezgodno udario u Ćužea i ostao bez svijesti, ukazuje se pomoć igraču Sarajeva.

9' - Gosti iz Mostara su izveli prvi korner na utakmici, no nije bilo opasnosti po gol Sarajeva.

3' - Odmah prilika za domaće! Ziljkić je centrirao, a Renan šutira pravo u golmana Zrinjskog.

1' - Počela je utakmica!

Treneri Simon Rožman i Krunoslav Rendulić odredili su početne sastave.

Sarajevo: Šahinović, Duraković, Aničić, Đuričković, Beganović, Mustafić, Avramovski, Julardžija, Ziljkić, Hasić i Renan.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Senić, Memija, Ivančić, Čanađija, Ćuže, Sabljić i Bilbija.

Na utakmici koja počinje u 20:45 pravdu će dijeliti Luka Bilbija iz Prijedora, a pomoćnici su mu Damir Lazić i Nebojša Žugić. Četvrti sudija je Dragan Petrović.