Siti srušio Totenhem i došao na korak od nove titule i historije

Son je imao zicer u 87. minuti na 0:1, ali ga nije iskoristio i stigla je kazna

Sa večerašnje utakmice. AP

14.5.2024

Fudbaleri Mančester sitija uspjeli su slaviti na gostovanju kod Totenhama u okviru 37. kola engleske Premijer lige (1:0) i vratili se na vrh tabele.

Junak "Građana" bio je Erling Haland (Haaland) kojem je Kevin De Brujne (De Bruyne) servirao gol u 51. minuti kao na tacni, a Norvežaninu je ostao lakši dio posla.

Bila je to dobra akcija Sitija nakon brze tranzicije. Bernardo Silva je uposlio De Brujnea koji se izvukao na desnu stranu, a onda poslao loptu u peterac gdje je spremno dočekao Haland.

U 87. minuti je Son Heung Min izbio oči u oči s golmanom Ortegom, koji je u 69. zamijenio povrijeđenog Edersona.

Ederson u suzama nakon nove povrede. Platforma X

Kako to obično biva, ako ne iskoristite šansu, budete kažnjeni. Siti je na startu sudijske nadoknade dobio penal koji je u gol pretvorio Haland i ovjerio trijumf svog tima.

Siti je nakon ove pobjede prvi sa 88 bodova, ima dva više od drugoplasiranog Arsenala.

U posljednjem kolu će igrati na Etihadu protiv Vest Hema, dok će Arsenal ugostiti Everton. Oba meča su na rasporedu u nedjelju.

Siti je došao na korak od četvrte uzastopne titule Engleske, što nije pošlo nikome za rukom.