Barbarez sa tribina svjedočio nevjerovatnom preokretu: Zlata vrijedan trijumf ekipe "Zmaja"

Ekipa Kelna je nagovijestila ovaj fantastični preokret pogotkom u 45. minuti

Slavlje igrača Kelna - Avaz
+1
Di. R.

11.5.2024

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez danas je bio na utakmici Kelna za koji nastupa Denis Huseinbašić.

Keln je u okviru 33. kola njemačke Bundeslige pobijedio Union Berlin rezultatom 3:2 nakon nevjerovatnog preokreta.

Union je poveo u 15. minuti golom Knohea (Knoche), a uspjeli su poduplati prednost samo 4 minute kasnije, kada je Kevin Foland (Volland) bio precizan sa bijele tačke.

Ekipa Kelna je nagovijestila ovaj fantastični preokret pogotkom u 45. minuti. Tada je Florijan Kainc (Florian Kainz) pogodio iz penala i smanjio prednost Uniona na 1:2 prije odlaska na poluvrijeme.

Početkom drugog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, te je izgledalo kao da će Union rutinski privesti ovu utakmicu kraju.

Ali Keln se budi pred sami kraj meča i u 87. minuti dolazi do izjednačenja golom Tigesa (Tigges).

I onda na opće iznenađenje cijelog stadiona kompletiraju nevjerovatan preokret. U 93. minuti utakmice za velika tri boda pogađa Damion Dovns (Downs).

Dennis Huseinbašić je danas odigrao cijelu utakmicu za ekipu Kelna.

Ova pobjeda je jako bitna za Keln jer se oni grčevito bore za opstanak, a nalaze na 17. mjestu sa 27 osvojenih bodova.

Union Berlin zauzima 15. poziciju na tabeli sa 30 osvojenih bodova.