KUP BIH

Uspavanku u Mostaru riješio Ćuže: Zrinjski slavio u prvoj utakmici finala, susret obilježio skandal

Detalj sa utakmice Zrinjski - Borac. HŠK Zrinjski

8.5.2024

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Borac u prvoj utakmici finala Kupa BiH rezultatom 1:0.

U Mostaru je viđena velika uspavanka, što je bilo neočekivano s obzirom na neke duele ranije u sezoni koje su igrali ova dva tima.

Očigledno je bilo da će obje ekipe biti opreznije s obzirom na važnost utkamice, ali "Pod Bijelim brijegom" vidjeli smo pravu uspavanku.

Utakmicu je obilježio i skandal, s obzirom da su navijači Zrinjskog izviždali himnu BiH pred početak susreta.

Ključni trenutak dogodio se u 30. minuti susreta, kada je Mario Ćuže sjajno prihvatio dodavanje Tičinovića, a onda i matirao golmana Miloševića.

Imao je isti igrač priliku poduplati prednost na samom početku drugog poluvremena. Sjajno je Ćuže primio loptu u šesnaestercu, a onda i prevario jednog protivnika, da bi nakon toga njegov udarac izvrsnom intervencijom zaustavio golman Milošević.

Do kraja susreta jedina značajna stvar je bila da se najbolji igrač Zrinjskog Nemanja Bilbija povrijedio.

Revanš je na programu za sedam dana, kada će se ove ekipe susresti na travnjaku "Gradskog stadiona" u Banjoj Luci, a "Plemići" će imati minimalnu prednost.