ENGLESKA

Utakmica za zaborav Ahmedhodžićevog Šefilda: Barnli ih pobjedio na domaćem terenu

Anel Ahmedhodžić je proveo svih 90. minuta na terenu.

Detalj sa utakmice. Instagram

Di. R.

20.4.2024

Fudbaleri Šefild junajteda poraženi su u 34. kolu Premijeršipa sa visokih 1:4 na domaćem terenu od Barnlija.

Barnli je do prvog pogotka stigao u 38. minutu pogotkom Brun Larsena (Bruun), da bi Lorenc Asinjon (Lorenz Assignon) poduplao prednost samo dvije minute kasnije.

Domaći tim je uspio da smanji prednost u 52. minuti golom Hamera, ali već u 58. minuti Foster sjajno pogađa za gostujuću ekipu i postavlja rezultat 1:3.

Šefild se nije uspio vratiti u ovaj meč, pa je konačan rezultat postavio vezni igrač Barnlija Gudmunson (Gudmundsson) u 71. minuti utakmice, i tako donio svojoj ekipi velika tri boda.

Barnli nakon ovog kola nastavlja borbu za opstanak i trenutno se nalazi na 19. poziciji sa 23 boda u 34 odigrana kola.

Ahmedhodžićev Šefild je posljednja ekipa lige sa samo 16 bodova u 34 odigrana kola.

Rezultat i strijelci:

Šefild junajted – Barnli 1:4 (Brun Larsen 38', Asinjon 40', Foster 58', Gudmunson 71')